30.03.2024

Leyla ile Mecnun Ekranlara Dönüyor

Bir dönem ekranları deyim neredeyse kasıp kavuran, dilimize yeni ifade şekilleri bile kazandıran komedi dizisi Leyla ile Mecnun yeniden ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Onur Ünlü’nün TRT ekranlarında adeta devrim yaratan dizisi Leyla ile Mecnun dizisi, bu kez Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen adlı platformda yayınlanacak. Dizinin yönetmenliğini yine Onur Ünlü, senaryo yazarlığını da Burak Aksak yapıyor.

Setten ilk görsel

Ali Atay, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Köksal Engür gibi isimlerle gönüllere kazınan dizi, orijinal kadrosunu koruyacak. Hatta Erdal Bakkal’ın (Cengiz Bozkurt) çırağı Kaan da diziye dönüyor. Genç oyuncu Ege Tanman da kadroda yer alıyor. Akıllarda olan soru ise ünlü dizinin Leyla’sının kim olacağı… İşte o isim de belli oldu.

Deniz Işın, Leyla ile Mecnun’un yeni Leyla’sı oldu

En son Masumiyet’te izlediğimiz Her Yerde Sen ve Atiye dizilerinde de karşımıza çıkan Deniz Işın, merakla beklenen dizinin yeni sezonunda Leyla karakterine hayat verecek. Hatırlanacağı üzere daha önceki sezonlarda birkaç kez Leyla’yı oynayan oyuncu değişmiş ama Mecnun (Ali Atay) ve ekibin diğer elemanları aynı kalmıştı.

“Kendi çölünde kaybolanların hikayesi Leyla ile Mecnun yakında Exxen‘de” şeklinde tanıtılan diziden şöyle bir video da yayınlandı:

https://www.youtube.com/watch?v=YGYB3jWJCzU