03.08.2017

Littlefinger’ın Sonu Geldi mi?

“Littlefinger” Petyr Baelish’in sonu geldi mi?

Game of Thrones’un son bölümünde gördük ki Sansa Stark, Kuzey’in Hükümdarı olarak yerini almış ve liderlik vasıflarını göstererek güven kazanmaya çalışıyor. Gelgelelim dizinin bazı hayranları Littlefinger olarak bilinen baş belasından dolayı biraz endişeliler.

Sansa, Winterfell’in bahçesinde yürüyüp kış boyunca halkını sıcak ve tok tutmak için planlar yaparken baş idareci sessiz bir şekilde onu sadece takip etti. Konuşma sırasında bir şey demediği halde ona bir duraksama yaşatan belirli bir an vardı.

Sansa, Maester Wolkan’a son yüz yıldaki en uzun kışı sorduğunda, bunun için kayıtlara bakması gerektiğini söyledi. “Emin olamıyorum. Maester Luwin’in kayıtlarını kontrol edeceğim, o her karganın parşömenini saklamıştı.” dedi.

Bu ifşa Littlefinger’a kısa ama fark edilebilir bir duraksama yaşattı, bu kayıtlardan birinin suçlayıcı bilgiler içerdiğine dair bir dokundurma yapılmış olabilir mi?

Bazı tahminlere göre Littlefinger’ı, Bran’ın öldürme girişiminde kullanılan ve en son Littlefinger’ın, Lannister’lara Ned’i ele verdikten sonra boğazına dayarken gözüken Valryian demir hançerle ilişkilendirecek kayıtlar olabilir. Yeni sezon fotoğraflarında hançerin Arya’nın belinde görmemiz bu tahminleri güçlendiriyor. Winterfell’e geldikten sonra Littlefinger’ı sonunda alt edeceğine dair bir ipucu olabilir. Bu haftaki bölümün fragmanında da Arya’nın hedefine çok yaklaştığını görüyoruz.

Fragmanda ayrıca Sansa’nın şüpheyle o kaydı bulmak için kağıtları karıştırırken görüldüğünü de unutmamak gerek.

Stark kardeşlerin bir araya geldikten sonra yapacağı ilk şeyin Littlefinger’ın işini halletmek olduğunu umalım.

Haber: İrem Yurtsever
Kaynak: Time