31.08.2017

Louis C.K.’nin Gizli Çektiği Filmi Toronto’da Gösterilecek

Filmden yayınlanan ilk görüntü

Louis C.K. Yeni Bir Filmle Toronto Film Festivalinde

Louis C.K.’in 2001 yapımı Pootie Tang’den sonra yönettiği ilk filmle bu sene Toronto Uluslararası Film Festivali’ne katılacak.

Salı günü festivalin bir parçası olarak açıklanan I Love You, Daddy tamamen gizli bir şekilde çekildi. Başrollerinde C.K., Chloe Grace Moretz, John Malkovich, Helen Hunt, Rose Byrne ve C.K.’in sıklıkla birlikte çalıştığı Pamela Aldon var. Film 35mm ile siyah beyaz çekildi.

Los Angeles Time’a göre C.K. başarılı bir televizyon yapımcısı ve senaryo yazarı Glen Topher’ı, Moretz ise kızını canlandıracak.

C.K.; Chris Rock, Wanda Sykes ve Lance Crouther’ın rol aldığı Pootie Tang’den sonra sayısız dizi bölümleri ve komedi gösterileri yönetti fakat uzun metraja geri dönmedi. 2004’te verdiği bir röportajda film hakkındaki düşüncelerini böyle açıkladı;

“O film hakkında sevdiğim çok şey var. Yarattığım, yazdığım ve çektiğim bir dünyanın insanları mutlu etmiş ve yaşamaya devam etmiş olması beni de mutlu etti. Gerçi, filmin nasıl çekildiği konusunda bazı pişmanlıklarım var. Fakat değdi, çünkü sanırım hayatımda başarısızlığın üstesinden gelme konusunda çıkardığım en önemli dersti. Ayrıca filmin başarısı dediklerim konusunda diğerlerinin düşündüklerinden biraz daha haklı olduğumu belli ediyor. Bence bana biraz daha özgürlük tanısalardı daha da başarılı olabilirdi.”

2012 de ise filmin büyük bir hata olduğunu ve hiç çekilmemiş olması gerektiğini söyledi:

“Acı dolu bir deneyimdi, film çekme konusunda çok beceriksizdim, kovuldum ve yine de üstüne adımı koydular. Fakat Pootie Tang’de başarısız olmuş olmak artık yaptığım işlerde başarılı olmamı sağladı.”