24.01.2022

Marvel Evreninin İlk Açık LGBTQ+ Karakteri Valkyrie

Tessa Thompson, Valkyrie’nin Marvel Evreninde Açıkça LGBTQ+ Olan İlk Karakter Olması Hakkında Konuştu

Marvel Studios, Tessa Thompson canlandırdığı Valkyrie karakterini Marvel Sinema Evreni dünyasına tanıttığında, Valkyrie Marvel sinematik evrenindeki ilk LGBTQ+ karakter de oldu.

Yakın tarihli bir röportajda Thompson, karakterinden ve LGBTQ+ topluluğu için iyi bir temsilci olmaya devam etmesinin neden bu kadar önemli olduğundan bahsetti.

Thomspon, The Wrap’a verdiği röportajda Marvel Sinematik Evreninde açıkça LGBTQ olan ilk karakter olması hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, “Çok heyecan verici” dedi. “Temsil etme hakkında çok konuşuyoruz ve açıkçası LGBTQ+ topluluğu açısından daha yapılacak çok iş var. Ama çizgi romanlara bakarsanız, o kadar çok queer karakter var ki! İşimiz zor çünkü yönetmen Taika Waititi ve ben daha ileri gitmek isterdik, ancak filmler bağlamında ancak bu kadar yapabiliyoruz.”

Thompson, Marvel filmlerindeki aşk hikayelerinin oluşmasının genellikle biraz zaman aldığını ve yaklaşmakta olan Thor: Love and Thunder’ın en azından karakterinin daha fazlasını göstereceğinden emin olduğunu söyledi.

Thompson, “Maalesef genel olarak Marvel filmlerinde aşk hikayelerine çok fazla zaman harcanmıyor” dedi. “Bence bu, yeni Thor’da biraz farklı olacak. Ve tarihsel olarak bana benzeyen biri için yazılmamış bir karakteri oynamak çok heyecan vericiydi.”