20.11.2018

Mary Poppins Sihirli Dadı’dan İlgi Çekici Karakter Posterleri

PL Travers, 1934’teki çocuk kitabı “Mary Poppins” de dünyayı akıllı dadıyla tanıştırdı. Ancak, Mary Poppins’in sonraki maceraları şimdiye kadar sadece PL Travers’ın diğer yedi kitabının sayfalarında kaldı. “Mary Poppins Sihirli Dadı” bu ek kitaplardaki materyal zenginliğinden alındı.

Film, ilk filmin çıkışından 24 yıl sonra 1930’larda Depresyon dönemi Londra’sında geçiyor.

Michael Banks, babasını çalıştıran aynı finansal kurum için çalışıyor ve üç çocuğu Annabel, John ve Georgie ve evdeki temizlik görevlisi Ellen ile birlikte 17Cherry Tree Lane’de yaşıyor. Annesinin geleneğini sürdüren Jane Banks, işçi hakları için kampanyalar düzenliyor ve Michael’ın ailesine yardım ediyor. Aile bir vefat yaşadığında, Mary Poppins sihirli bir şekilde hayatlarına yeniden giriyor ve Jack’in yardımıyla, evlerine neşe ve merakı geri getiriyor.

Disney’in, yeni bir müzikal ve devam filmi olan “Mary Poppins Sihirli Dadı”da Mary Poppins, yeni nesil Banks ailesinin, bir vefattan sonra hayatlarında neşe ve merakı yeniden bulmasına yardım etmek için geri döndü. Emily Blunt, sıradan bir görevi unutulmaz, fantastik bir maceraya dönüştürebilen eşsiz sihirli becerilere sahip, pratik  ve mükemmel bir dadıyı ve Lin-Manuel Miranda ise Londra sokaklarına ışık -ve yaşam- getirmeye yardımcı olan iyimser bir fenerci olan arkadaşı Jack’i canlandırıyor.