29.07.2017

Matt Damon ve Ben Affleck Yeniden Bir Arada

Matt Damon ve Ben Affleck Yeniden Bir Arada

Matt Damon ve Ben Affleck 1990’larda Boston’da geçen bir suç dizisi için tekrar bir araya geleceklerini duyurdular. Dizinin pilot bölümü yolda. İsmi City On The Hill olan dizi Boston’daki o dönemde suç oranlarının ani bir şekilde düşmesini inceleyecek. Pilot bölüm Showtime tarafından istendi bile.

Dizinin resmi özeti ise şöyle: “90’ların başında, yozlaşma ve ırkçılık Boston’da bir normdu. Afrikan-Amerikan bir avukat bölgeye atandıktan sonra hukuk değişti.  Yozlaşmışlarla benzersiz bir iş birliği yapıyor ama karşısında durumları mevcut olduğu konumda tutmak isteyen saygın bir FBI kıdemlisi var. “İkili araba hırsızı bir aileyle başa çıkmak için birleşiyorlar ve sonunda şehrin ceza adalet sistemini altüst ediyorlar.”

İkilinin en çok bilinen filmi Good Will Hunting ve 2002’de birlikte oldukları komedi The Third Man’den sonra Damon ve Affleck ilk kez buluşuyorlar. Pilot bölüm Affleck’in oynadığı Accountant filminin yönetmeni Gavin O’Connor tarafından yönetilecek.

Dizi Chuck MacLean ile kendisinin senaryosunu ‘Shakespeare oyunlarının vazgeçilmesi aile, kan, ihanet ve gururda demlenmiş bir düdüklü tencere senaryosu’ olarak tanımlayan O’Connor ile birlikte yazıldı. Dizinin pilot bölüm tarihi ise henüz duyurulmadı.

 

                                                                                                                      Haber: İrem Yurtsever

                                                                                                                      Kaynak: NME