16.06.2016

Senden Önce Ben (Me Before You)

Jojo Moyes’in tüm dünyada övgüler alan, cok satan romanından uyarlanan, New Line Cinema ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures filmi ‘Senden Önce Ben – Me Before You ‘nun başrollerini Emilia Clarke (“Game of Thrones”) ve Sam Claflin (“The Hunger Games” serileri) paylaşıyorlar. Yönetmenliğini Thea Sharrock’ın üstlendiği film ile kendisi, ilk uzun metrajlı film çıkışını yapıyor.

Çoğu zaman aşkı en az bulmayı beklediğin yerde bulursun. Bazen de seni asla beklemediğin yerlere götürür…

Louisa “Lou” Clark (Clarke) tuhaf bir İngiliz kırsal bölgesinde yaşamaktadır. Kendisi yaşamak konusunda bir yön bulamamış, garip ve yaratıcı olan 26 yaşındaki bu kız, kıt kanaat geçinen ailesine yardım etmek için bir işten diğer işe koşturmaktadır. Onun normaldeki neşeli görünüşü, şehir içindeki ‘Şato’da’ çalışmaya başladıktan sonra, sınanmaya başlar. 2 yıl önce trafik kazası geçirerek tekerlekli sandalyeye mahkûm olan ve bunun ardından dünyası tamamen kararan Will Traynor (Claflin)‘in bakıcısı ve yardımcısı olur. Daha önce sahip olduğu maceracı ruhundan eser kalmayan Will, iyiliğe inanmayan ve pes etmiş birine dönmüştür. Ta ki Lou, ona hayatın değerli olduğunu göstermeye karar verene kadar. Beraber atıldıkları bir sürü maceranın yanında, Lou ve Will birbirlerinin hayatlarında ve kalplerinde yaratabilecekleri değişikliklerin, her ikisinin de hayal edebileceğinden fazla olduğunu fark ederler.

Filmde rol alan diğer önemli oyuncular ise; Charles Dance (“The Imitation Game”), Jenna Coleman (“Dr. Who”), Matthew Lewis (“Harry Potter” filmleri), Vanessa Kirby (“About Time”), Stephen Peacocke (“Hercules”), Brendan Coyle (“Downton Abbey”) ve Oscar adayı Janet McTeer (“Albert Nobbs,” “Tumbleweeds”)’dir.

Jojo Moyes’ın kitabından uyarlanan, senaryosu Jojo Moyes ve Scott Neustadter & Michael H. Weber’a (“The Fault in Our Stars”) ait olan filmi Thea Sharrock yönetti. Filmin yapımcıları; Karen Rosenfelt (“The Twilight Saga” filmleri) ve Alison Owen (“Saving Mr. Banks”, “Suffragette”). Baş yapımcı ise Sue Baden-Powell (“Elysium,” “Pride and Prejudice and Zombies”).

Senden Önce Ben ( Me Before You ) 17 Haziran 2016 tarihinde vizyona giriyor.

Me Before You