22.06.2016

Mel Gibson Yeniden Yönetmen Koltuğunda

mel gibson

Mel Gibson uzun bir aradan sonra yönetmenliğe geri döndü!

Hollywood’un en çok tanınan başrol/yönetmen isimlerinden Mel Gibson uzun bir aradan sonra yönetmenliğe geri döndü. İsmi “Hacksaw Ridge” olan proje Gibson’ın 2006 yapımı “Apocalypto” filminden beri çektiği ilk film oldu.

“Hacksaw Ridge”, İkinci Dünya Savaş’ı sırasında Amerika Ordusunda görev yapan insanları öldürmeyi reddederek “Vicdani Red Onur Madalyası” kazanan Desmond T. Doss isimli bir askeri anlatıyor. Kasım ayında vizyona girecek filmin vizyon tarihinde dolayı ödül sezonunda adından söz ettireceği düşünülüyor.

Filmin başrolünde Martin Scorsese’in bu yıl vizyona girecek “Silence” filminde de başrolü oynayan Andrew Garfield bulunuyor. Filmde ayrıca Sam Worthington, Vince Vaughn, Hugo Weaving, Rachel Griffiths ve Teresa Palmer gibi tanınan oyuncular bulunuyor.

Gibson, başrolü Andrew Garfield’den övgü dolu sözlerle bahsetti: “İnanılmaz sıcak ve dünya üzerinde tanışabileceğiniz en iyi insan. Filmi çektiğimiz süre boyuncu bir kere bile olsun karakterinden dışarı çıkmadı, filmde kullandığı aksanının gitmesine asla izin vermedi.”

“Hacksaw Ridge” Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 Kasım 2016’da vizyona girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: the film stage