21.10.2016

Michelle Williams Janis Joplin Olabilir

Janis Joplin

Janis Joplin’in kardeşiyle olan yazışmalarından ilham alınarak çekilecek film için ünlü oyuncu Williams, Martha Marcy May Marlene‘in yönetmeni Sean Durkin ile görüşmeleri sürdürüyor. Michelle Williams, filmde 1970’te ölen dünyaca ünlü rock idolü Joplin‘i canlandıracak.

Janis Joplin’in kariyerinin en başından Woodstock’a kadar uzanan yolculuğu

‘Janis’ adlı filmin senaryosu için ünlü sanatçının kız kardeşi Laura Joplin’in ‘Love, Janis’ adlı kitabından esinlenildi. Kitapta, Joplin‘in mektuplarından yola çıkarak, kariyerinin en başından Woodstock’a kadar uzanan yolculuğu, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadelesi anlatılıyor.

27 yaşında eroin doz aşımından dolayı hayatını kaybeden dünyaca ünlü sanatçının en bilinen şarkıları arasında Piece of My Heart, Me and Bobby McGee, Get It While You Can, Move Over ve Cry Baby yer alıyor.

Janis Joplin’in hayatını konu alan başka bir film Get It While You Can, şu an yazarına açılan bir davadan ötürü mahkeme sürecinde. Yönetmentliğini Jean-Marc Vallée’nin yaptığı film, Joplin’in hayatının bir gününü anlatıyor ve  ünlü sanatçıyı Amy Adams canlandırıyor