29.01.2021

Noah Baumbach ve Netflix İşbirliği Sürecek

Noah Baumbach Netflix ile birkaç filmlik anlaşma yaptı

Yönetmenin geçtiğimiz yıl Netflix için çektiği Marriage Story filmi epey sevilmiş ve ödül sezonunda da adı duyulmuştu.

Baumbach, Netflix ile ortaklığını şu cümlelerle ifade etti: Film endüstrisine girdiğimde hep bir yuvam olmasını hayal ettim ve şimdi buna sahibim. Bunun için yirmi beş yıl bekledim ama bu beklemeye değdi. Netflix’te çalışan herkesle birlikte olmaktan ve film yapmaktan çok mutluyum ve heyecanlıyım.” 

Netflix’in filmlerden sorumlu şefi Scott Stuber ise Noah otantik ve evrensel insan hikâyeleri anlatıyor. Onunla üçüncü bir projede işbirliği yapabildiğim, Netflix’in daha fazla projesine ev sahipliği yapabildiği ve ona en iyi yaptığı şeyi, gerçekten harika filmler çekmesini sağladığım için aynı derecede onur ve heyecan duyuyorum.” diyerek sevincini dile getirdi.

Aslında Baumbach ile Netflix’in ilk işbirliği Marriage Story değil. Yönetmen 2017 yılında Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan filmi The Meyerowitz Stories’i Netflix için çekmişti. Filmde Adam Sandler, Ben Stiller ve Emma Thompson rol almıştı. İkinci Netflix filmi olan “Marriage Story,” ile Baumbach iki Oscar adaylığı aldı, filmin de toplamda altı Oscar adaylığı bulunuyor. En iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Laura Dern, filmde canlandırdığı avukat rolüyle Oscar kazanan isim olmuştu.

Kaynak: variety