21.01.2017

Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı’ndan Detaylar

Ahlat Ağacı ile ilgili detaylar belli olmaya devam ediyor.

Arte France Cinema, Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmine destek verdiğini duyurdu. Ceylan‘ın yeni filmi Ahlat Ağacı ile ilgili ayrıntıları da böylelikle paylaştı.

Habere göre film Sinan isimli edebiyat düşkünü bir adamı anlatacak. Anadolu’daki bir kasabada kitabını çıkarmak için para bulmaya çalışırken bir yandan da babasının yarattığı sorunlarla uğraşan bir adamı izleyeceğiz.

Ayrıca bu heyecan yaratan haberde Ceylan’ın film, baba ve aile ilişkileriyle ilgili görüşleri de yer aldı. Ceylan, “Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha pek çok şeyi. Filmde, babalar ve oğulların aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü bir dizi acı tecrübe aracılığıyla anlatacağız.” dedi.

Nuri Bilge Ceylan‘ın yine bir Anadolu kasabası yine yalnız bir adam gibi bilindik sularda yüzdüğü de elbette gözden kaçmıyor. Bakalım Ceylan‘ın bu son işi de diğer başyapıtları gibi beklenen ilgiyi uyandıracak mı bilemiyoruz. Film ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.