09.03.2018

Onur Ünlü Filmi Manyak’ın Detayları Belli Oldu

 

Onur Ünlü Üretmeye Soluk Almadan Devam Ediyor

Onur Ünlü‘nün yönetmenliğini üstlendiği, Gerçek Kesit televizyon programında yer alan Cahit Kaşıkçılar‘ın senaryosunu yazıp başrolünde yer aldığı Manyak filminin vizyon afişi yayınlandı ve konusu netleşti.

Yerli sinemanın en üretken isimlerinden biri olan, adeta soluk almadan film çeken Onur Ünlü’nün, sıradaki filmi Manyak‘ın vizyon tarihi belli olmuştu. 23 Mart’ta gösterime gireceği açıklanan Manyak’ın vizyonu yaklaştıkça detaylar da netleşmeye başladı. Filmin senaryosuna da imza atan Cahit Kaşıkçılar’a Emel Emir, Fatma Pazvant, Mehmet Vanlıoğlu, Erdal Parmaksız, Zehra Sözügüzel, Mesut Hakyemez ve Perihan Savaş gibi isimlerin eşlik ettiği filmin görüntü yönetmenliğini birçok filmde Onur Ünlü ile birlikte çalışan Vedat Özdemir üstlendi.

Gerçek Kesit: Manyak

Flash Tv’de yayınlanan Gerçek Kesit programındaki hikâyelerden yola çıkılarak hayata geçirilen Manyak’ın oldukça ilgi uyandıracağını tahmin etmek güç değil. 23 Mart’tan itibaren Bir Film dağıtımcılığında seyirciyle buluşacak olan filmin konusu ise şöyle:

Belediyede temizlik hizmetlerinde görevli olan Rıza, annesine son derece düşkündür. Bu düşkünlüğü, çok istemesine rağmen evlenip bir yuva kurmasına da mani oluyordur. Karşı apartmana taşınan Serpil adlı çocuklu ve dul bir kadının hayatına girmesiyle, Rıza’nın evlilik hayalleri yeniden alevlenir, fakat bir yandan da suçluluk duygusu gittikçe artıyordur. Öyle ki, bir süre sonra gerçek hayatla bağı iyice kopmaya, annesine daha da bağlanmaya başlar. Rıza artık annesinin öldüğünün bile farkında olmadan onunla yaşamaya devam ediyor, bir yandan da umutsuzca Serpil’le ilişki kurmaya çalışıyordur.

Manyak