02.06.2021

Pedro Almodóvar’ın Yeni Filminin Çekimleri Tamamlandı

Madres paralelasMadres paralelas’tan ilk görseller yayınlandı

Oscar ödüllü İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar, sıkı COVID güvenlik protokolleri kapsamında mart ayında çekimlerine başlayan yeni uzun metrajlı filmi “Madres paralelas”ın çekimlerini tamamladı. Prodüksiyon şirketi El Deseo, merakla beklenen filmden ilk görseller ve kamera arkası bir video klip yayınlayarak bunu kutladı.

Madres paralelas, aynı gün aynı hastanede doğum yapan iki kadının hayatına odaklanıyor. Paralel yaşamları merkezine alan bu hikâyede Almódovar, odağını kusurlu annelere çevirerek önceki kadınlık tasvirlerini genişletiyor.

Filmin başrolünde en son 2019 yılında Pain and Glory’de (Acı ve Zafer) Almódovar ile çalışan Penelope Cruz yer alıyor. Cruz’a, kariyerine 3 Almodóvar filmi ile başlayan ve son olarak yönetmenin Julieta filminde yer alan Rossy de Palma ile Women on the Verge of a Nervous Breakdown’un (Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar) yardımcı oyuncusu Julieta Serrano eşlik ediyor.

"Madres paralelas"Çekimleri tamamlanan filmin kadrosunda Cruz ve de Palma’nın yanı sıra Veneno isimli dizide yer alan Israel Elejalde ile birlikte Aitana Sánchez-Gijón ve Milena Smit de bulunuyor. Cruz, Gijón ve genç oyuncu Smit filmde üç kadını canlandırıyor ve ana erkek karakter olarak Israel Elejalde onlara eşlik ediyor.

Almodóvar, geçtiğimiz aylarda film hakkında bir basın ajansına verdiği röportajda şunları söylemişti:

”Madres paralelas ile kadın evrenine, anneliğe, aileye dönüyorum. Ataların ve torunların öneminden bahsediyorum. Hafızanın kaçınılmaz varlığı. Benim filmografimde pek çok anne var, bu hikayenin parçası olanlar çok farklı. Anlatıcı olarak şu anda kusurlu anneler bana daha çok ilham veriyor. Madres paralelas, yoğun bir dram olacak ya da öyle umuyorum.”

"Madres paralelas"“Madres paralelas”, Almodóvar’ın Antonio Banderas’a Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Pain and Glory’den (Acı ve Zafer) bu yana ilk uzun metrajlı yönetmenlik çalışması. Almodóvar’ın en son vizyona giren filmi, başrolünde Tilda Swinton’ın yer aldığı beğenilen kısa film “The Human Voice” oldu.

Çekimleri biten filmin kamera arkası görüntülerini içeren video klibi aşağıdan izleyebilirsiniz. Filmin vizyon tarihi henüz belirsiz.

Kaynak: IndieWire