12.10.2016

Robert De Niro’dan Trump’a Sert Çıkış

robert_deniro

Robert De Niro’dan Trump’a: “Yüzüne Yumruk Atmak İsterdim”

Robert De Niro, cuma günü yayınlanan bir videoda Trump’a sert sözler sarf ederek “Onun yüzüne yumruk atmak isterdim.” dedi.

De Niro’nun yorumları Anonymous Content adlı, #VoteYourFuture sloganı ile oy vermeyi teşvik eden bir girişimin yaptığı videoda yayınlandı. Videonun yönetmeni De Niro’ya videoda önemsediği konuları sordu. Ancak De Niro’nun Trump karşıtı sözleri o kadar taraflı ve sertti ki, objektif olması gereken bu kampanyanın videosuna koyulmadı ancak The Kelly File adlı programda yayınlanması için verildi.

Videoda De Niro Trump için, “pervasızca aptal, serseri, ülke için bir utanç kaynağı” gibi ifadeler kullanıyor. De Niro’nun açıklamaları, cuma günü Trump ile ilgili 2005’te çekilen ve kendisinin Access Hollywood sunucusu Billy Bush ile ilgili uygunsuz ve bayağı açıklamalar yaptığı videonun yayınlanmasından önce filme alınmıştı.

De Niro’nun haricinde birçok Hollywood ünlüsü de hafta içinde Trump’ın rakibi Hillary Clinton’ı desteklediklerini belirten açıklamalar yaptı. Empire dizisinin oyuncuları Clinton’ı destekleyen bir reklam kampanyasında yer aldı. Yakında televizyon ve internet üzerinden yayınlanmaya başlayacak reklam kampanyasında “Ne söyleyeceksin?, Afrikan- Amerikan toplumu için neler risk altında?” gibi güçlü ifadeler yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=-Q-ZyW9bz5c

Haber: Gizem Akıncı
Kaynak: variety