23.03.2021

Sanditon İzlemek İçin 5 Neden

5. Aşk Hikâyesi

Sanditon’daki ana çift Sidney Parker ile Charlotte Heywood. Bu ikili arasında yavaş yavaş gelişen ilişki pek çok yönden Pride and Prejudice’in efsane çifti Elizabeth Bennett ve Mr. Darcy’nin yanlış anlamalar ve ego çatışmalarıyla dolu yolculuğunu anımsatıyor.

Sidney ve Charlotte  arasındaki dokunaklı ve büyüleyici aşk o kadar incelikle ve derinlemesine işlenmiş ki dizinin ikinci sezonunun olmayacağı kesinleştiği zaman hayal kırıklığına uğrayan hayranların uluslararası bir kampanya başlatmasına şaşmamalı. Sanditon’daki tek aşk hikayesi Sidney ve Charlotte arasında da değil. Lord Babbington ve Esther Denham veya Georgiana ile Otis arasındaki aşk hikayeleri de mükemmel bir şekilde beraber büyümeye ve hayatta yan yana yürümek istediğimiz kişiyi bulduğumuzda kendimizi de bulmanın ne anlama geldiğine odaklanıyor.

Sonuç:

Cinsellik, ırksal ve sınıfsal politikalar, ve zirveye ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacak entrikacı anti-kahramanlarla dolu olan Sanditon aynı zamanda Austen’in kaleminin nüktedanlığını korurken eserlerinin o kibar imajını da atıyor. Evet, Jane Austen sert sosyal hicivleriyle meşhur ve Sanditon bunu sadece geri getirmekle kalmıyor, ama aynı zamanda peri masalı sonunu gerçek hayata daha yakın bir şeyle değiştirmeye cesaret ediyor. Sonuç olarak, izleyiciyi hem büyüleyecek hem de öfkelendirecek cesur bir yapım.

Siz de ikinci sezon için yürütülen kampanyaya destek vermek isterseniz, buyurun.

https://www.change.org/p/itv-give-us-sanditon-series-2