26.08.2019

Sinema ve Televizyon Dünyasından Kısa Kısa – 26 Ağustos

Black Panther 2’nin vizyon tarihi belli oldu. Marvel filmin 6 Mayıs 2022 tarihinde gösterime gireceğini açıkladı.

Westworld dizisinin yıldızı Thandie Newton, Hugh Jackman ve Rebecca Ferguson’un başrollerde olduğu, Lisa Joy’un bilim kurgu filmi Reminiscence’in kadrosuna katıldı. Reminiscene, Westwold’un bir bölümünü yöneten Joy’un ilk uzun metrajı olacak.

Oscar yarışında “En İyi Uluslararası Film” kategorisi için Ukrayna’nın aday adayı “Homeward” oldu. Film ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nin “Un Certain Regard” (Belirli Bir Bakış) bölümünde yapmıştı.

Japonya, Oscar yarışı için uzun zaman sonra ilk kez bir anime seçti. Weathering With You adını taşıyan film, 2016’da en çok izlenen animeye imza atan Makoto Shinkai’nin yeni filmi. Japonya, 1998 yılında Hayao Miyazaki’nin “Princess Mononoke” filmiyle Oscar yarışına bir anime ile katılmıştı. Japonya, 98’den bu yana ilk kez bir anime ile şansını deneyecek.

Belçika Oscar yarışında şansını Our Mothers filmiyle arayacak. Guatemala-Belçika vatandaşı olan Cesar Diaz’ın İspanyolca çektiği film, 1937 yılı iç savaşına odaklanıyor. Film ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nin Critics Week bölümünde yaptı.

28 Mayıs 2021’de gösterime girecek olan Cruella filminden Emma Stone, Joel Fry ve Paul Walter Hauser’ın yer aldığı ilk görsel yayınlandı. Film, 101 Dalmaçyalı’nın baş karakteri Cruella de Vil’in gençlik yıllarını anlatacak.