31.10.2018

Son Çıkış Türkiye Prömiyerini Boğaziçi Film Festivali’nde Yapıyor

“Son Çıkış” ilk kez Boğaziçi Film Festivali’nde

Ramin Matin’in son filmi “Son Çıkış”, Türkiye’de ilk kez 6. Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilecek! Önceki gün dünya prömiyerini yaptığı Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde seyirciden büyük beğeni toplayan, başrollerini Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in paylaştığı “Son Çıkış”, dünyadaki ikinci gösterimini de Türkiye’de ve 6. Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Boğaziçi Film Festivali’nin Türkiye prömiyerleri devam ediyor. Festivalin 1 Kasım programında “Canavarlar Sofrası” ve “Kusursuzlar” filmlerinin ödüllü yönetmeni Ramin Matin’in son filmi “Son Çıkış”, Türkiye’de ilk kez gösterilecek. Önceki gün dünya prömiyerini yaptığı ve En İyi Film Ödülü için yarıştığı Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde seyirciden büyük beğeni toplayan “Son Çıkış”, İstanbul’dan çıkamayan bir adamın kara komedisini anlatıyor.

9-6 ofis hayatından bunalan mimar Tahsin’in, rutinini bozup hayallerinin peşinde Akdeniz sahillerine gitmeye karar verişi ama İstanbul’dan bir türlü çıkamayışının hikâyesini izleyeceğimiz filmde, Deniz Celiloğlu, Ezgi Çelik, Pınar Töre, Gizem Erdem, Ayşenil Şamlıoğlu rol alıyor.

6. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışan “Son Çıkış”, film ekibinin de katılımıyla yarın 21:30’da Atlas Sineması’nda gösterilecek.