16.02.2017

Parçalanmış (Split)

M. Night Shyamalan’ın yönettiği Parçalanmış (Split) filminin oyuncu kadrosunda James McAvoy, Betty Buckley, Anna Taylor Joy ile Jessica Sula yer alıyor.

Parçalanmış (Split)  17 Şubat 2017’de sinemalarda !

Yazar/yönetmen/yapımcı M. Night Shyamalan, Altıncı His, Ölümsüz ve İşaretler filmlerinde gördüğümüz büyüleyici atmosfere, bir adamın bölünmüş ve yetenekli zihninin gizemli alanlarını gözler önüne seren orijinal gerilim filmi Parçalanmış (Split) ile geri dönüyor. Shyamalan, geçtiğimiz yılın çıkış yapan en iyi filmlerinden Ziyaret (The Visit)’in ardından, yapımcı Jason Blum (The Purge and Insidious serisi, The Gift) ile film için yeniden bir araya geldi.

Çoklu kişilik bozukluğu olanların zihinsel bölünmeleri, uzun zamandır bilimin ilgisini çekmiştir ve çözülememiş olsa da bazılarının her kişilik için benzersiz fiziksel nitelikler, tek bir varlık içinde kavramsal ve fizyolojik bir prizma sergileyebileceğine inanılmaktadır.

Kevin (James McAvoy), güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre (Betty Buckley) 23 kişiliği kanıtlamış olsa da geride, hâlâ yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştır. Casey (Anna Taylor Joy, The Witch) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

Shyamalan ve Blum, Parçalanmış filmi için Ziyaret’in çekirdek ekibini yeniden bir araya getirmiş. Çalışma arkadaşları arasında yapımcı Marc Bienstock ile sorumlu yapımcılar Ashwin Rajan ve Steven Schneider yer alıyor.