21.07.2017

Star Wars: The Last Jedi Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Star Wars: The Last Jedi Fragmanı, Yayın Tarihi, Posteri, Oyuncuları ve Daha Fazlası

Kylo Ren’in göz korkutan uzay aracı sadece belalı koruma askerlerini alt etmekten daha fazlasını yapabilecek gibi görünüyor.

Star Wars: The Last Jedi, Rey’in kötü First Order ve Knights of Ren ile savaşını anlatmaya devam ediyor. The Force Awakens’ın sonunda Luke Skywalker ile tanıştıktan sonra genç kahraman Force’un doğru yollarını öğrenmiş olmalı ve karanlık-aydınlık taraflar arasındaki ince çizgiyi anlamalı.

Bu bölümün yazarlığını ve yönetmenliğini Rian Johnson üstlendi, Episode VII kastının çoğunu göreceğimiz gibi, yeni dahil olan Rose’u canlandıracak Kelly Marie Tran gibi isimleri de göreceğiz. Benico del Toro ve Laura Dern de kadroya dahil edildi fakat karakterleri henüz açıklanmadı.

Buyurun film hakkında bilmek istediğiniz her şey:

Star Wars: The Last Jedi Haberleri

Kylo Ren’in kişisel uzay aracı hakkında bize ilk bakış için işte size bir video.

Hafif kırmızı lekeler ve küçük tasarım değişikliği dışında bu uzay aracının neredeyse Tie Interceptor ile aynı olduğunu görüyoruz.

IGN, C’ai Threnalli adında yeni bir Last Jedi karakterinin açıklandığı bir video yayınladı. Threnalli bir Abednedo pilotu ve anladığımız kadarıyla Poe Dameron’a hizmet veriyor. Umuyoruz ki kendisi Dameron ile uçuyodur ve Dameron’a barlardan kız tavlamaya yardım etmiyordu, çünkü dürüst olalım Dameron’un bunun için hiç kimseye ihtiyacı yok.

Ayrıca Star Swars’un resmi sitesinde Porgs adında yeni bir yaratık tanıtıldı, muhtemelen ilk çıkışını The Last Jedi’de yapacak. Bu yaratıklar Puffins ile kıyaslanıyor ve görünüşe göre Luke ve Rey’in bulunduğu adada yaşıyorlar. Belli ki bunlar Rian Johnson’ın tasarımları ve filme efektlerle ve CG ile sonradan eklenmiş.

Yeni bir görüntü gelmese bile D23 2017’de bir kamera arkası görüntüsü yayınlandı. Videoyu yazar/ yönetmen Rian Johnson yayınladı, ona Daisy Ridley, John Boyega, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Benicio Del Toro, Laura Dern ve tabii ki Mark Hamill eşlik etti ve kalabalığa Johnson’ın senaryosunun “bir çok beklenmedik unsur içerdiğini” ve “gerçek bir ezber bozan” olduğunu söyledi.

Ayrıca Johnson Carrie Fisher’ı fotoğraflarını ve videolarını ekranlara yansıtarak andı. Filmin senaryosu hakkında bir ipucu yakalayamadık fakat hayranların videodan çıkarımlar yapabileceğine hiç kuşkumuz yok.

Karakter Posterleri

Star Wars: The Last Jedi Gösterim Tarihi

Star Wars: The Last Jedi 15 Aralık 2017 tarihinde yayınlanacak ki bu ilk yayın tarihi olarak verilen 26 Mayıs 2017’den tam yedi ay sonrasına denk geliyor.

Star Wars: The Last Jedi Fragmanı

Star Wars: The Last Jedi Posteri

Rian Johnson Star Wars: The Last Jedi’nin ilk posterini Celebration Orland’da tanıttı.

Poster

Star Wars: The Last Jedi Yönetmeni

Rian Johnson The Last Jedi filmini yöneteceğini twitter hesabından doğruladı.

Looper sıra dışı bir bilim kurguydu, Johnson da Star Wars için, Gareth Edwards (Godzilla) ve Colin Trevorrow (Jurassic World) isimler gibi Disney’in seçtiği diğer genç yönetmenlerin kalıbına uyuyor.

Haber: İrem Yurtsever
Kaynak: dan of geek