10.02.2022

Stephen King Uyarlaması Firestarter’dan İlk Fragman Yayınlandı

Tepki (Firestarter) filminden Türkçe alt yazılı ilk fragman yayınlandı

Zac Efron, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemmon, Kurtwood Smith, John Beasley ile Michael Greyeyes ve Gloria Reuben’in rol aldığı film, 13 Mayıs’ta sinemalarda olacak.

Görünmez Adam’ın yapımcılarından, Stephen King’in klasik geriliminin yeni uyarlamasında, sıra dışı pirokinezi güçlerine sahip bir kız, kendini ve ailesini, kendisini ele geçirip kontrol etmek isteyen kötü güçlere karşı korumak için savaşır.

Ebeveynleri Andy (Zac Efron) ile Vicky (Sydney Lemmon) on yıldan uzun bir süredir kızları Charlie’yi (Ryan Kiera Armstrong) benzeri görülmemiş ateş yaratma yeteneğini kitle imha silahına dönüştürmek isteyen karanlık bir federal bürodan saklamak için firardadır.

Andy, Charlie’ye öfkeyle veya acıyla tetiklenen gücünü nasıl yatıştıracağını öğretmiştir. Ama Charlie 11 yaşına girdiğinde gücünü kontrol etmek de giderecek zorlaşır. Bir olay, ailenin yerini ortaya çıkarınca, aileyi bulup Charlie’yi ele geçirmek üzere gizemli ajan (Michael Greyeyes; Wild Indian, Rutherford Falls) görevlendirilir. Charlie’nin başka planları vardır.

Tepki’nin müziğini besteleyenler; efsanevi John Carpenter (Cadılar Bayramı, Christine, Sis) ile Cadılar Bayramı serisinin bestecileri Cody Carpenter ve Daniel Davies.

Keith Thomas’ın (Ölü Nöbeti) yönettiği, Stephen King’in bir romanından uyarlanan, senaryosunu Scott Teems’in (Cadılar Bayramı Öldürür) yazdığı Tepki’nin yapımcıları Blumhouse adına Jason Blum (Cadılar Bayramı, Görünmez Adam) Weed Road Pictures adına Akademi® ödüllü Akiva Goldsman (Ben Efsaneyim, Constantine). Filmin idari yapımcıları Ryan Turek, Gregory Lessans, Scott Teems, Martha De Laurentiis, J.D. Lifshitz ve Raphael Margules.