19.08.2016

Sully’den Altyazılı Fragman

sully 1

Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood’un drama filmi ‘‘Sully’’ Warner Bros. Pictures tarafından vizyona sunuluyor. Filmin başrolündeki Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks, Kaptan Chesley ‘Sully’’ Sullenberger’ı canlandırıyor.

Filmin kısaca konusu: 15 Ocak 2009’da Kaptan ‘‘Sully’’ Sullenberger, elverişsiz koşullardaki uçağıyla Hudson Nehri’nin soğuk sularına süzülerek iniş yaptığında 155 yolcuyu kurtardığında Dünya, ‘‘Hudson’daki mucizeye’’ şahit olmuştur. Ne kadar ‘‘Sully’’ kamuoyu ve medya tarafından eşi benzeri görülmemiş, usta uçuş yeteneğiyle gündeme gelse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

‘‘Sully’’nin diğer rollerinde; Aaron Eckhart, Sully’nin yardımcı pilotu Jeff Skiles’ı ve Oscar adayı Laura Linney, Sully’nin eşi Lorrie Sullenberger’ı canlandırıyor.

Estwood’un yönettiği filmin senaryosu Todd Komarnicki’ye ait, filmin hikâyesi Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un ‘‘Highest Duty’’ kitabından uyarlanma. Projenin yapımcılığını Eastwood, Frank Marshall, Allyn Stewart ve Tim Moore, yönetici yapımcılığını ise Kipp Nelson ve Bruce Berman üstlendi.

Film, Estwood’u uzun yıllar birlikte çalıştığı ekibiyle tekrar bir araya getiriyor. Dünya çapında büyük etki yaratan “American Sniper”da birlikte çalıştığı ekibi; Oscar adayları görüntü yönetmeni Tom Stern ve yapım tasarımcısı James J. Murakami, kostüm tasarımcısı Deborah Hopper ve kurguda Blu Murray’den oluşuyor. Filmin müziği ise Christian Jacob ve The Tierney Sutton Band’e ait.

Altyazılı Fragman