13.04.2017

Taht Oyunları’nda Vadedilmiş Prens Jon Snow mu?

Game of Thrones (Taht Oyunları) İddiaları Bitmek Bilmiyor

George R.R. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı kitabındaki “vadedilmiş prens”in varlığı yeni soru işaretlerine sebep oldu. Dizinin uyarlandığı kitap serisi Taht Oyunları’na dair sorular, dizinin yedinci sezonu için yeni merak unsurları oldu. Bunlardan biri de elbette “vadedilen prens” meselesi…

Kitapta vadedilen prensin, binlerce yıl önce dünyayı karanlıktan kurtardığı, kehanete göre tekrar dünyaya geleceği, sihirli bir kılıçla dünyayı bir kez daha kurtaracağı anlatılıyor. Bu ayrıntılar da akla, vadedilen prensin Jon Snow olabileceğini getiriyor.

“Kuzeyin Kralı Jon Snow” karakterine hayat veren Kit Harington, “vadedilmiş prens” olma meselesiyle ilgili görüşlerini Huffington Post’a şöyle açıkladı:

“Sanırım bu yıl neler olacağını ve Jon’la ilgili daha fazla şey öğrenmek için bekleyip görmek zorundasınız. Bence Jon ‘vaat edilmiş prens’ olmaktan nefret ederdi. Biri ona dönüp de ‘Sen vaat edilmiş prenssin’ dese buna çok aldırmazdı. İşte bu onda sevdiğim şey, dolayısıyla ben de aldırmıyorum. Bence bu, onun harika yanı. Egosu oldukça düşük.”

Kaynak: ntv