11.10.2016

“Tereddüt” Türkiye’de ilk kez Antalya’da

Tereddüt

Yeşim Ustaoğlu’nun yılın en çok merak edilen yerli yapımlarından birine dönüşen son filmi “Tereddüt”, Türkiye’de ilk kez Uluslararası Antalya Film Festivali’nde seyirci önüne çıkıyor. “Tereddüt”, Antalya’nın hem ulusal hem de uluslararası olmak üzere iki yarışmasında birden yarışacak.

 Yeşim Ustaoğlu’nun dünya galasını yaptığı Toronto Uluslararası Film Festivali’nde büyük ilgi gören ve eleştirmenlerin övgüyle karşıladığı son filmi “Tereddüt”, Türkiye’de ilk kez Uluslararası Antalya Film Festivali’nde gösterilecek. 16-23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek festivalin hem ulusal hem de uluslararası olmak üzere iki yarışmasında birden yarışacak olan “Tereddüt”, bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alıyor.

Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık ve Serkan Keskin’in oynadığı Tereddüt”, Asya prömiyerini dün Busan Uluslararası Film Festivali’nde yaparken, 7 Ekim’de başlayan Varşova Uluslararası Film Festivali’nin de uluslararası yarışmasında yarışıyor. “Tereddüt”ün Türkiye vizyon tarihi ise 16 Aralık.

Filmin fragmanı: