24.06.2016

Terrence Malick’ten Yeni Bir Savaş Filmi

TerrenceMalick

Daha evvel The Thin Red Line ile İkinci Dünya Savaşı’na ait film çeken ve bu anlamda gelmiş geçmiş en iyiler arasında yer alan usta yönetmen Terrence Malick yeni bir savaş filmi çekmeye hazırlanıyor. Uzun yıl aralıkları ile film çekmesine alıştığımız Malick, son yıllarda bu kuralını bozdu ve peş peşe filmler çekmeye başladı. Hali hazırda iki filmi birden vizyon bekleyen Malick, yine hiç hız kesmeden yeni bir filme başlamış bulunuyor.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler adına savaşmayı reddeden ve bu sebeple idam edilen vicdani retçi bir çiftçinin hikayesinin anlatılacağı hikaye, Malick‘in felsefi ve şiirsel sineması ile birleşince potansiyel bir başyapıt olarak görünüyor ve sinemaseverleri oldukça heyecanlandıracağa benziyor.  Baş rolünde Inglourious Basterds ve Oscar’lı Die Falscher filmlerinden hatırlayacağımız August Diehl‘in bulunduğu filmin adı ise meşhur Malick değişikliği olmazsa Radegund olarak belirlendi.

Filmin çekim süreci ve gösterim tarihi belli değil. Konu Malick olunca tahmin yapmak da zor. En iyi ihtimal ise 2018 civarını göstermekte.