04.03.2022

The Batman

Warner Bros. Pictures, Gotham şehrinin çevik dedektifi ve münzevi milyoner Bruce Wayne çifte karakterini Robert Pattinson’ın canlandırdığı, Matt Reeves’in yönettiği “The Batman”i sunar.

Bir yılı aşkın süredir Batman olarak sokaklarda kol gezip suçluların kalbine dehşet saçmak, Bruce Wayne’i Gotham şehrinin gölgelerinin derinliklerine çekmiştir. Şehrin yozlaşmış resmi makamları ve yüksek profilli şahsiyetleri içinde sadece bir avuç güvenilir müttefiki olan —Alfred (Andy Serkis), Polis Yüzbaşısı James Gordon (Jeffrey Wright) — bu yalnız kanunsuz, şehrin sakinlerinin gözünde intikamın yegane temsilcisi hâline gelmiştir.

Bir katil bir dizi sadistçe mekanizmayla Gotham’ın elitlerini hedef aldığında, birbiriyle ilişkili şifreli ipuçları Dünyanın En Büyük Dedektifini yeraltı dünyasında bir soruşturmaya yönlendirir. Batman burada Selina Kyle (Zoë Kravitz), Oz, nam-ı diğer Penguen (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) ve Edward Nashton, nam-ı diğer Riddler (Paul Dano) gibi karakterlerle tanışır. Deliller gitgide kendi kalesine yaklaştıkça ve failin planlarının çapı ortaya çıkmaya başladığında, Batman’in yeni ilişkiler geliştirmesi, suçlunun maskesini düşürmesi ve uzun zamandır Gotham şehrini pençesine almış olan güç istismarı ve yolsuzluğa karşı adaleti sağlaması gerekir.