05.06.2016

The It Filmi, Yeni Pennywise’ını Bulmuş Olabilir

It

The It’in yeniden yapımı hayata geçirilmek için yıllardır mücadele veriyordu fakat geçtiğimiz aylarda proje nihayet ilerleme göstermeye başladı. Stephen King’in klasik korku hikayesinin son yeniden anlatımı iki parçaya bölünecek. Yapımcı Roy Lee şubatta hayranlarına senaryonun herkesin okuyabileceği tarzda olacağının garantisini verdi. Ayrıca film kötü adamı Palyaço Pennywise için yeni adayını bulmuş olabilir: Uyumsuz’un yıldızı Bill Skarsgård.

Skarsgård, şu an New Line Cinema’nın yeni The It filmindeki Pennywise karakteri için ilk tercihi. Normalde şeytani palyaçoyu Will Poulter canlandıracaktı fakat takvim uyuşmazlıkları sonucu Will Poulter projeden ayrılmak durumunda kaldı. Variety’nin haberine göre stüdyo, Polter gibi genç bir aktör mü yoksa Hugo Weaving gibi daha yaşlı bir aktör mü seçme konusunda zor zamanlar yaşadı. Bu oyuncu seçiminin geçerliliğini varsayarsak, şirket doğru karar vermişe benziyor. Bu ağustosta 26 yaşına girecek olan Skarsgård , şüphesiz ki Pennywise’ın 1990’da televizyon filmi olarak yayınlandığı sırada 44 yaşında olan orijinal aktörü Tim Curry’den epey genç.

Bill Skarsgård’ı şöhrete kavuşturan televizyon dizisi Hemlock Grove’da 2013-2015 yılları arasında oynadığı Roman Godfrey karakteri ama Amerikalı izleyiciler kendisini Uyumuz Serisi: Yandaş filmindeki Matthew rolüyle hatırlayabilir. Filmografisinde ayrıca Anna Karenina, ve Victoria and Simon and the Oaks filmleri de bulunuyor. Stansgard’ın hiçbir filmini görmemişken bile sadece onu palyaço kıyafeti içinde hayal etmek bu gece kabuslar görmek için yeterli. Penny olarak performansı Curry’nin 20 yıldan uzun zaman önce izleyiciye sunduğu performansa erişecek mi veya onu da aşacak mı göreceğiz. İlk tanıtım filmi de yeni aktörün performansının nasıl olacağı ile ilgili bize ipucu verecektir.

Orijinal It (1986’da yayımlanan) kitabı, insanların korkularını istismar edip onları sırayla avlayıp etkili bir biçimde öldüren Pennywise tarafından korkutulan, küçük bir kasabadaki bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor. Gerçek formu daha korkunç gözükse de o korkutucu ihtiyaçlarına göre şekil değiştirebiliyor. Çocukların durumundaysa Pennywise isimli palyaço bu numarayı yapıyor. Cary Fukunga’nın ayrılmasıyla birlikte Mamá’nın yönetmeni Andres Muschietti filmin dümenini devralacak ve Stephen King’in belirttiğine göre çekimler yakında başlayacak. İlk film çocukların Pennywise ile ilk karşılaşmalarını konu ederken ikinci filmde ise çocuklar yetişkin iken Pennywise geri dönecek ve çocuklar onunla yeniden mücadele edecek.

Haber: Gülçin Kaynak
Kaynak: Cinemablend