08.01.2022

The King’s Man: Başlangıç

20th Century Studios’dan çıkan “The King’s Man: Başlangıç” filmi vizyonda

Matthew Vaughn’ın önceki iki filmi olan “Kingsman: Gizli Servis” ve “Kingsman: Altın Çember” filmlerinin ön bölümü niteliğindedir.

“The King’s Man: Başlangıç” ilk bağımsız istihbarat teşkilatının temellerini, tarihin en zalim ve en kötü suç dehalarının, milyonları katletmek üzere toplanması ve bir adamın onları durdurmak için zamanla yarışması hikâyesi üzerinden anlatılıyor.

“The King’s Man: Başlangıç” filmi Matthew Vaughn tarafından yönetildi (“Kingsman: Gizli Servis,” “Kingsman: Altın Çember,” “Göster Gününü,”) ve başrolleri ise, Ralph Fiennes (“Spectre,” “Büyük Budapeşte Oteli”), Gemma Arterton (“Summerland,” “Kaçış”, Rhys Ifans (“Snowden,” “Alis Harikalar Diyarında 2”), Matthew Goode (“Downton Abbey,” “Resmi Sırlar”), Tom Hollander (“Bird Box,” “Bohemian Rhapsody”) Harris Dickinson (“Malefiz: Kötülüğün Gücü,” “Karanlık Zihinler”), Daniel Brühl (“Zafere Hücum,” “Umut Bahçesi”) ve Djimon Hounsou (“Captain Marvel,” “Yeni Bir Ülkede”) ve Charles Dance (The Crown,” “Game of Thrones”).

Matthew Vaughn, p.g.a ve arkadaşları, “Kingsman” yapımcıları David Reid, p.g.a ve Adam Bohling, p.g.a “Kingsman”in yapımcılarıdır ve Mark Millar, Dave Gibbons, Stephen Marks, Claudia Vaughn ve Ralph Fiennes ise filmin yönetici yapımcılarıdır.

“The King’s Man: Başlangıç” filmi Mark Millar ve Dave Gibbons’ın “Gizli Servis” kitabından esinlenilmiştir ve hikâye ise Matthew Vaughn’dan, senaryo ise Matthew Vaughn & Karl Gajdusek (Hedefteki Adam,” “Oblivion”) tarafından yazılmıştır.