07.08.2020

“The Last Jedi” Filminin Kaderi Kimin Elinde?

“The Last Jedi” Filminin Kaderi Onun Ellerinde!

“Looper” ve “Breaking Bad” gibi yapımlardan tanıdığımız Rian Johnson, “Star Wars” serisinin bir sonraki filmi “The Last Jedi”ı, J.J. Abrams’ın bıraktığı yerden devralıyor. J. J. Abrams 2015’te çıkan serinin yedincisi “The Force Awakens” filmini yönetmişti. Abrams’tan sonra “The Last Jedi” filminin başına geçecek olan Johnson’a istediğini yapma özgürlüğü verildi.

Lucasfilm’in başkanı Kathy Kennedy ile olan görüşmelerinden sonra yönetmen koltuğuna oturunca işin ciddiyetini farkeden Johnson: “Bu gerçekten çok aniden oldu. Ben olabileceğim hiç aklıma gelmedi, çünkü gezegendeki her yönetmen bir ‘Star Wars’ filmi yönetmeyi diler.” şeklinde konuştu. “Looper” filminden sonra seri filmine pek yanaşmayan Johnson böyle bir fırsatı kaçırmak istemeyeceğini, başına gelebilecek en kötü şeyin kötü bir “Star Wars” filmi çekmek olacağını da belirtiyor.

Luke Skywalker’ın neden o adada tek başına olduğu, kötü adamın kim olduğu gibi soruların yanıtlarını beklediğimiz üçlemenin ikinci filmi “The Last Jedi” için Johnson daha sorulara cevapları bulamadığını bunun bir süreç olduğunu eninde sonunda çözüleceğini söylüyor. Johnson’ın devasa büyüklükteki “Star Wars” evreninden nasıl bir film çıkaracağını merak ediyoruz. Yönetmen ise röportajında her ayrıntının altın değerinde olduğunu eklemeden geçemiyor.

Kaynak: The New York Times