16.11.2016

The Man in the High Castle İkinci Sezon Detayları

 

man-in-the-high-castle-sezon-2

The Man in the High Castle İkinci Sezon Detayları

Amazon kanalının drama dizisi The Man In the High Castle‘dan ikinci sezon detayları gelmeye devam ediyor.

Kuzey Amerika tarihine alternatif bir kurguyu konu alan dizi, “İkinci Dünya Savaşını Naziler kazansa idi, Dünya nasıl bir yer olurdu?” sorusuna cevap arıyor. Savaşın müttefikleri Almanya ve Japonya’nın savaşın ardından Amerika Birleşik Devletlerini yöneten devletler konumuna gelmesi üzerinden ilerleyen dizi, birinci sezonu ile beğeni kazanmıştı. Amerikalı Bilim kurgu yazarı Philip K. Dick ‘in aynı adlı 1962 tarihli romanınından esinlenen dizi, Batı Amerika eyaletlerinde Japonya’nın egemenliğinde olan Pasifik Eyaletleri, Doğu Amerika’da Almanya’nın egemenliğindeki Rocky Mountains eyaletleri ve ikisinin ortasındaki Neutral Zone denilen tampon bölge olarak üçe ayrılmış bir Amerika Birleşmiş Devletler portresi çiziyor.

man_high_castle_map

Ocak 2015 tarihinde pilot bölümü yayınlanan dizi, Amazon’un en çok izlenen orijinal dizi pilotu olma ünvanını hala sürdürüyor. Dizinin ikinci sezonu 16 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayacak.

ABD’yi faşistlerin yönettiği distopik dramanın yapımcısı ise Ridley Scott. Birinci sezonu ile iki Emmy ödülü kazanan diziyi Rolling Stones Magazine “Tüm zamanların En İyi Bilim Kurgu Dizileri” listesine alırken, The Man In the High Castle 57 Rotten Tomatoes eleştirmeninden aldığı puan ile 95/100 skorunu yakaladı.

İşte yeni yayınlanan ikinci sezon fragmanı: