30.10.2016

Tom Hardy Mafya Babası Al Capone’yi Canlandıracak

'The Revenant' film premiere, London, Britain - 14 Jan 2016Tom Hardy, “Chronicle” filminin yönetmeni Josh Trank’in yazıp yöneteceği “Fonzo” filminde mafya babası Al Capone’yi canlandıracak.

Filmin yapımcılığını “Pulp Fiction”ın yapımcısı Lawrence Bender ile birlikte, Addictive Pictures’dan Russell Ackerman ve John Schoenfelder yapacak.

Capone, ülke çapında alkolün satılması, üretilmesi ile taşınmasının yasak olduğu 1919’den 1933 yılına kadar süren “Prohibition Era” sırasında Chicago’yu yöneten içki kaçakçısı ve acımasız bir mafya babasıydı. Federal Hükümeti 1931 yılında vergi kaçakçılığı suçundan daha etti ve Capone suçlu bulunarak 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 8 yıl hapis yattıktan sonra salınan Capone’nin akıl sağlığı gittikçe kötüye gitti ve felç geçirdikten 4 gün sonra 25 Ocak 1947 yılında 48 yaşında öldü.

“Fonzo” Josh Trank’in “Chronicle”dan sonraki ilk projesi olacak. Tom Hardy ise Christopher Nolan’ın “Dunkirk” filmiyle 2017 yılında seyirciyle buluşacak. Bunun haricinde Ridley Scott’ın yapımcılığını yaptığı “Taboo” isimli 8 bölümlük mini dizide rol aldı.

Kaynak: Variety | Haber: Selin Özçelik