23.04.2016

Üçüncü Sherlock Holmes Geliyor

Sherlock Holmes

Uzun zamandır beklenen Robert Downey Jr., Jude Law ve yönetmen Guy Ritchie’li üçüncü Sherlock Holmes filmi sonunda bu yıl sonuca ulaşabilir!

Robert Downey Jr.’a göre üçüncü filmin çalışmalarına bu yıl bitmeden önce başlanılacak.

Yoğun programından bahseden Robert Downey Jr., Shortlist’e verdiği röportajda “Şu an bunun üzerine konuşuyoruz. Ön hazırlıklara başlayabiliriz.” dedi. “Eğer bu filmi Skype’dan çekebiliyor olsaydık, bütün filmi bir haftada bitirmiştik.” diye espri yapan oyuncu sözlerine, “Bu yıl üçüncü Sherlock Holmes filmi için çalışmalara başlayacağız. Film çekmek gerçekten zor bir iş. Film çekerken her zaman yorgunum ama aynı zamanda heyecanlıyım da.” diye devam etti.

Robert Downey Jr. şu sıralar Türkiye’de 6 Mayıs’ta vizyona girecek “Captain America: Civil War”un tanıtımlarıyla meşgul. Bunun haricinde Downey’nin geçtiğimiz günlerde Marvel Sinematik Dünya’sının yeni süper kahramanı Spiderman’in solo filmi “Spider-man: Homecoming”de yer alacağı duyurulmuştu.

Ritchie geçtiğimiz yıl The Man From U.N.C.L.E’la gişede başarılı rakamlara ulaştı.

2009 yılındaki ilk Sherlock Holmes filmi dünya çapında 524 milyon dolar, devam filmi “A Game of Shadows” ise 545.4 milyon hasılat elde etmişti.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: shortlist