23.07.2022

Weinstein’ın Cinsel Taciz Soruşturması Beyaz Perdede: She Said

Harvey Weinstein’ın cinsel taciz soruşturmasını başlatan gazeteciler Megan Twohey ve Jodi Kantor’un hikâyesi She Said ile beyaz perdeye taşındı.

Filmde iki gazeteci kadını canlandıracak isimler Carey Mulligan ve Zoe Kazan. 

Türkiye’de Kadın Dedi ki adıyla gösterime girecek olan filmin vizyon tarihi 10 Şubat 2023.

Filmden ilk fragman yayınlandı:

Filmin yönetmen koltuğunda Maria Schrader’ın oturacağı filmin senaryosu ödüllü isim Rebecca Lenkiewicz’e emanet. Lenkiewicz en son Steve McQueen’in yönettiği antoloji serisi Small Axe ile gündeme gelmişti. 

İki kez Akademi ödülü adayı olan Carey Mulligan ile Zoe Kazan, birlikte bir neslin en önemli haberlerinden birini yapan New York Times muhabirleri Megan Twohey ile Jodi Kantor’ı canlandırıyor. Haber, Hollywood’da cinsel taciz konusu hakkında onlarca yıldır süren sessizliği bozan #MeToo hareketinin başlamasına yardım etmiş ve Amerikan kültürünü sonsuza dek değiştirmiş.

2 Yılık Esaret, Ay Işığı, Özgürlük Yürüyüşü Selma ve Büyük Açık filmlerinin Akademi® ödüllü ve Zero Dark Thirty ile Düzenbaz filmlerinin Oscar® adayı yapımcılarına ait olan film New York Times’ın çok satan She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement adlı kitabına dayanmakta.

Filmin yapımcıları Plan B Entertainment adına Akademi ödüllü Brad Pitt, Dede Gardner ve Jeremy Kleiner. İdari yapımcılar, Annapurna Pictures adına Oscar adayı Megan Ellison ve Sue Naegle.