07.06.2016

Will Smith Muhammed Ali’yi Andı

Will-Smith

Will Smith cumartesi günü Muhammed Ali’nin ölümünün ardından facebook sayfasında duygu dolu bir mesaj yayınladı. “You shook up the world! My Mentor & My Friend. You changed my life. Rest in peace”  (Benim akıl hocam, arkadaşım. Sen dünyayı sarstın! Benim yaşamımı değiştirdin. Huzur içinde uyu.)

Otuz iki  yıldır Parkinson hastalığı ile mücadele eden Ali geçtiğimiz cuma günü hayata gözlerini yummuştu.

Smith, 2001 yılında Muhammed Ali‘yi canlandırdığı Michael Mann filmi “Ali” ile Oscar’a aday olmuştu.

2001 yılına geri döndüğümüzde Ali ve Smith Oprah Winfrey’e konuk olmuş ve film üzerine konuşmuştu. Winfrey Ali’ye Smith’in performansını nasıl bulduğunu sorduğunda Ali’nin cevabı “korkutucuydu” oldu.

Smith ise dünya ağır siklet boks şampiyonunu canlandırmanın dünyanın en harika şeyi olduğunu ve şampiyonun ona bakıp başıyla onaylayarak iyi iş çıkardığını  belirttiğini söyledi.

Smith ayrıca geçen yıl “Muhammed Ali’nin Mirası” ödül gecesinin sunucusuydu ve ondan övgü dolu sözlerle bahsetti.

“Muhammed Ali’nin mirasını düşündüğümüzde ringde ne yaptığı değil bizim onun hakkında düşündüğümüz. Hemen hemen iki yıl kendimi adını Cassius Clay’dan Muhammed Ali’ye çevirip dünyayı sarsan adama  dönüştürmek için çalıştım. Bu gerçekten neden aktörlüğün güzel olduğunu gösteren bir şey. Dört ya da beş ay için Ali’nin muhteşemliğini yaşadım. Onu çalıştım, onu hissettim ve onun ruhunu cisimleştirmek için çabaladım”

Haber: Gökalp Çiçek
Kaynak: Hollywood Reporter