17.11.2016

Wong Kar-wai’ninYeni Filmi Belli Oldu

Wong Kar-wai, Gucci Ailesi Hakkında Bir Cinayet Draması ile Geri Dönüyor!

wong-kar-wai

Bu film auteur yönetmenin 3 yıl önceki “The Grandmaster” filminden sonrası ilk filmi

Wong Kar-wai sık sık iki filmi arasında üç-dört senelik aralar veren bir yönetmen. Son filmi “The Grandmaster” çok beğenilmiş ve iki Oscar adaylığı almıştı. Üzerinden de, üç yıl geçtiği için, yönetmenin hayranları yeni filmi için heyecanlanmaya başlamışlardı. Bu üç yıllık süreçte, yönetmen Çin’de çalışmalarını drama dizileri üzerinden sürdüreceğini açıklamıştı. Görünen o ki, artık yeni bir film için hazır.

Wong Kar-wai ‘nin Gucci ailesi hakkında bir drama ile dönüş yapacağı, Annapurna Pictures tarafından teyit edildi. Orijinal planda Ridley Scott, tarafından Angelina Jolie ve Leonardo DiCaprio kadrosu ile çekilmesi düşünülen proje hayata geçirilememişti. Yeni duyumlar, Margot Robbie isminin düşünüldüğü.

Filmin kurgusu Maurizio Gucci cinayeti üzerinden kurulacak. Gucci Markasının kurucusu Guccio Gucci‘nin torunu olan bu isim öldürülünce Robbie (Patrizia Reggiani) , eski kocasını öldürmek suç ile tutuklanır ve cezaevine konulur. Senaryoyu ise Andrea Berloff (World Trade Center) ve Charles Randolph‘un (The Big Short) yazacağı konuşuluyor.

Annapurna Pictures‘ın hali hazırda Kathryn Bigelow ile Detroit Riots filmi ve Bennett Miller ile “A Christmas Carol” adaptasyonu hazırladığı biliniyor.

Kaynak: IndieWire