05.01.2020

Xavier Dolan, Matthias & Maxime’le 8 Ocak’ta Başka Çarşamba’da

Kadıköy Sineması’nda Matthias ve Maxime Gösterimi ve Parti

Mommy, Laurence Anyways ve I Killed My Mother filmleriyle izleyicilerin favori yönetmenlerinden birine dönüşen Xavier Dolan, son filmi Matthias & Maxime’le 8 Ocak Başka Çarşamba’da seyircilerle buluşuyor.

Kadıköy Sineması’nda saat 19:00’da gerçeklecek gösterim sonrasında Dolan hayranları, yönetmenin filmlerindeki parti sahnelerini aratmayan bir parti için, saat 22:00’de Kadıköy Karga’da buluşuyor!

Xavier Dolan’ın yeniden Cannes ana yarışmada yer almasını sağlayan son filmi şimdiden genç yönetmenin en iyi yapıtları arasında sayılıyor. Filme adlarını veren Matthias ile Maxime, çocukluktan bu yana sıkı arkadaştır. Rol aldıkları bir kısa film için öpüşmeleri gerekince arkadaşlıkları sarsılır. Kısa sürede aralarına alışık olmadıkları bir şüphe girer ve hayatları değişir. Otuz yaşına basan Dolan’ın Maxime rolünü üstlendiği bu duygusal dramda ayrıca Mommy’deki anne rolüyle tanıdığımız Anne Dorval da rol alıyor. Yirmili yaşlarının sonuna yaklaşan Quebec’li bir arkadaş grubunu gözlemleyen Matthias ve Maxime, erkekler arasındaki dostluk, yakınlık, cinsel belirsizlik konularına değinirken şu soruları da soruyor: “Ben kimim? Bir başkası gibi mi davranıyorum?”

https://www.youtube.com/watch?v=t4oIIQ38xeE