31.05.2018

Yılın En Çok Beklenen 9 Korku-Gerilim Filmi

Yaz aylarından itibaren vizyona girmesi beklenen, sezonun izleyene korku yaşatacak, seyirciyi gerecek filmler

Hereditary

Sundance’da gösterildiğinden bu yana son yılların en korkutucu bağımsız filmi olarak anılmaya başlanan Hereditary'nin başrollerinde Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff var. Filmin son dönemde iyi bir Oscar avcısı olduğunu gösteren A24 filmi olduğunu da ekleyelim. Filmin gösterim tarihi 8 Haziran.

The First Purge

The First Purge filminden ilk altyazılı fragman yayınlandı. Filmde Y’Lan Noel, Lex Scott Davis, Joivan Wade, Luna Lauren Velez ve Marisa Tomei rol alıyorlar. Film 4 Temmuz’da gösterime girecek.

Slender Man

İnsanları takip eden, kaçıran ve travmatize eden doğaüstü karakter Slender Man'e odaklanan aynı adlı filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Filmin senaryosunda ise David Birke imzası var. Filmin vizyon tarihi 31 Ağustos.
The Little Stranger

The Room ile tanıdığımız yönetmen Lenny Abrahamson'dan bir korku-gerilim Tle Little Stranger. Filmin başrollerinde Domhnall Gleeson ve Ruth Wilson var. Filmin vizyon tarihi 31 Ağustos.

The Nun

Korku Seansı 2'ye (The Conjuring 2) konu olan korkunç rahibe Valak'ın spin-off filmi The Nun, Romanya'daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi, sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilmesiyle gelişen olayları anlatıyor. Film 21 Eylül'de gösterime girecek.

The House With a Clock in its Walls

Eli Roth'dan bir fantastik korku-gerilim.  Jack Black ve Cate Blanchett'ın başrollerde olduğu filmde amcasını tanımaya çalışan Lewis'in, kısa sürede onun bir büyücü olduğunu keşfetmesi ve büyülü bir dünyaya adımını atması anlatılıyor. Film 21 Eylül'de gösterimde.

Halloween

2018 model Halloween'in başrollerinde  Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Will Patton var. David Gordon Green'in yönettiği film, 19 Ekim'de gösterime girecek.

The House That Jack Built

Uma Thurman, Matt Dillon, Riley Keough, Dancer in the Dark ve Dogville’de izlediğimiz Siobhan Fallon Hoga, Sofie Gråbøl ve Bruno Ganz gibi isimler yer aldığı The House That Jack Built, Trier’in kendi söylemiyle yönetmenin şimdiye kadar çektiği en  ciddi derecede şiddet içeren, en vahşi filmi olacak. Film 29 Kasım'da vizyond

Suspiria

Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson ve Tilda Swinton‘ı izleyeceğimiz remake’in yönetmen koltuğunda I am Love, A Bigger Splash gibi filmlerinin yanı sıra geçtiğimiz sene Call Me by Your Name ile kariyerinin zirvesine çıkan Luca Guadagnino oturuyor. Gösterim tarihi henüz belli eğil ancak sonbaharda vizyona girmesi bekleniyor.