16.06.2016

Ammar 2: Cin İstilası

Yapımcılığını Sami Dündar’ın yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği “Ammar 2: Cin İstilası” filmi 17 Haziran’da vizyona giriyor. Kafatası Müzesi, Tour Eiffel, Louvre Müzesi, Notre Dame Klisesi, Lahey Sarayı, Old Rotterdam, Belçika Ormanları gibi mekânlarda gerçekleşen çekimler Fransa’da başlayıp Almanya, Hollanda, Belçika’nın ardından Sivas’ta tamamlanmıştı.

Filmin yapımcısı Sami Dündar, “1951 yılında Fransa’da yaşanan ‘Cin İstilası’ işaretleri ile dolu korkunç bir hikâyeden yola çıktık. Paris, Hollanda Lahey ve Rotterdam’da da bilgisine başvurduğumuz yabancı din adamaları, medyumlar ve paranormal konularda uzmanlar, bizi doğrudan Sivas’ta yaşanan dehşet olaya ulaştırdı” diyerek korkunun dozunu iyice arttırıyor. Yönetmen Özgür Bakar ise Ammar filmleri serisinin gerçek olaylardan yola çıkmanın ötesinde hakikatleri beyaz perdeye aktaracağını, bu sefer korku severlerin rüyalarına girmekle kalmayıp ilk defa birçok gerçek görüntüyü montajlamadan yayınlayacaklarını belirtti. Film Fransa ve Hollanda’da da vizyona girecek.

Dağıtımcılığını Mars Dağıtım’ın gerçekleştirdiği Ammar 2: Cin İstilası’nın senaryosu da yönetmen Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım’a ait. Filmin oyuncu kadrosunda Özlem Polat, Cem Coşkun Aksakal, Balamir Emren, Buse Narcı, Buse Popara, Ali İnan, Atilla Ate, Doue Serge, Christy Taner, Rudy Vidal Frendo gibi isimler yer alıyor.

Ammar filmlerinin ilki Ammar: Cin Tarikatı, 2009 yılında Emniyet tarafından bulunan bir kasetin izlenmesiyle kurgulanmıştı. Ammar 2: Cin İstilası’nda ise bu kaset, gazetecilik bölümü okuyan bir grup genç tarafından tez konusu olur. Feride ve Mustafa’nın şüpheli ölümünü araştırmak üzere bir belgesel hazırlamaya karar verirler. Olaya karışmış gerçek kişilerle görüşüp Fransa, Hollanda, Belçika’ya kadar gidip araştırmalarını tamamladıktan sonra son olarak Sivas’ta gerçek izlere ulaşırlar. Polisin kapattığı dosyanın Cinlerle bağlantılı olduğuna kesin olarak inanırlar. Olayın detayları derinleştikçe içinden çıkılmaz bir labirente düşerler. Dehşet verici olayları tüm gerçekliği ile kaydetmiş olurlar. Film, bu gerçek olayların kaydedildiği kasetten oluşmaktadır.

Ammar