12.05.2016

Dadaş

Selim Kemal Dağlı’nın yönetmenliğini yaptığı, oyuncu kadrosunda Murat Yıldırım, Ümit Acar, Yılmaz Şerif ile Halit Karaata’nın yer aldığı Dadaş 13 Mayıs 2016da vizyona giriyor.

Dadaş, devletin önemli bir konumunda memurdur. Mafya’ya savaş açan devlete misilleme olarak kendisi ve ailesi hedef alınır. Ailesini bir saldırıda kaybeder. O saldırıda kendisi de ağır yaralanır. Mucize eseri kurtulur. Saldırıda ağır yaralandığı için devlet tarafından malulen emekliliğe sevk edilir.

Dadaş bu olaylardan dolayı hırslanır, hızla zaman içinde toparlanır ve Çeçenistan’a gider. Orada aldığı eğitimler sonucunda Ortadoğu ülkelerinde birçok operasyona katılır. Bu görevlerden başarıyla dünyada adından söz ettirir, seçimlerden sonra gelen yeni hükümetten teklif alır. Ülkede bulunan ve tespit edilen ajanlara karşı temizlik operasyonlarına katılarak büyük başarılar sağlar.

Mafya örgütlerinden sonra istihbarat servislerinin hedefi haline gelir, sevdiklerini birer birer kaybetmenin acısıyla, ülkesine hizmet etmenin arasında büyük bir savaş vermektedir.

Kendisine ulaşmak isteyen Rus asıllı tetikçiden Bakanı kurtarabilecek midir?

Dadaş