03.11.2016

Dağ 2

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği  Dağ 2 filminin oyuncu kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan, Atılgan Gümüş, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz ve Bedii Akın yer alıyor.

Dağ 2, 4 Kasım’da izleyiciyle buluşacak !

Filminin çekimleri, Konya Karapınar, Ankara Beypazarı, Isparta Eğirdir, Ankara Gölbaşı ve Adana Kozan’da gerçekleştirildi. Devam filmi olmakla birlikte izleyicilerine bağımsız bir hikayeyi konu eden Dağ 2’de sınır ötesi gizli operasyonlara gönderilen yedi kişilik bir timin, “Fırtına Getiren”in öyküsü anlatılıyor. İki can dostu Oğuz ve Bekir’in ilk saha görevine gittikleri Irak’ta 7 bordo bereli ölümle dans ediyor. Film çekimlerinde gerçek silahlar kullanıldı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) destekleriyle gerçek silahların yanı sıra ordunun helikopter ve uçaklarının da kullanıldığı filmde gerçek silah ve ordu ekipmanlarının kullanıldığı ilk ve tek Türk filmi oldu. Filmde ayrıca TSK’da görev yapan gerçek askerler de rol aldı. Dağ 2’de figüran kadrosunu oluşturmak için filmin sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapıldı. 200 kişiden oluşan kadro için 4 binden fazla başvuru geldi.

Filmin konusu ise şöyle; Oğuz ve Bekir’in askerde yaşadıklarının üzerinden 6 sene geçmiştir. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş, yıllar sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne (MAK) katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.