22.12.2016

Değiştir Bakalım

Yönetmenliğini Eda Fatma Gürbüz’ün yaptığı, Değiştir Bakalım filminin oyuncu kadrosunda Tuğçe Karaoğlan, Nilgün Kasapbaşoğlu, Arman Kutman ve Merve Altınkaya yer alıyor.

Değiştir Bakalım 23 Aralık 2016’da sinemalarda !

Şeytan Çıkmazı sokağı, gencinden yaşlısına, esnafından memuruna tipik bir Türk mahallesidir. Fantastik hikayemiz bu sokakta yaşayan Berrin ve arkadaşlarının başından geçmektedir.

Evlilikler aşıklara mutluluk getirse de evlenemeyen genç kız ve erkeklerin kabusu haline gelirler. Mahallenin en genç kızı Serpil evlenmek üzeredir ve Berrin’in annesinin kızıyla ilgili kurduğu mürüvvet hayalleri tekrar gün yüzüne çıkmıştır. Berrin mahalleden Tolga’ya aşıktır. Annesi ve tüm mahalle bu aşkın karşılıksız olduğunu bilmektedir. Ama Berrin bu durumu ısrarla kabul etmemektedir. Hala bir umudu vardır.

Öte dünyada şeytanlar kötülük yapmaktan sıkılmış, kendilerine bir eğlence aramaktadırlar. Şeytanlardan küçük olanın aklına bir fikir gelir. Dünyadaki kadın ve erkeklerin hayattaki rollerini değiştirmeyi önerir. Büyük Şeytan bu öneriye çok sıcak bakmaz ama Küçük Şeytan ısrar eder.

Küreden öylesine bir yer belirler, o yer de Şeytan Çıkmazı sokağıdır. Büyük Şeytan sonunda ikna olur ve Değiştir Bakalım der.

Değişim olduktan sonra dünyadaki yansımalarını görürüz. Artık kadınlar evin reisi, erkekler yuvayı kuran er kuşlar haline gelmişlerdir. Askere dahi kızlar gitmektedir. Hatta mafyalar bile artık kadındır.

Mahalle de kadın erkek ilişkisi ekseninde eğlenceli ve komik bir durum başlar.