21.07.2016

Doraemon : Taş Devri Macerası (Doraemon : Nobita and the Birth of Japan)

Shinnosuke Yakuwa’nın yönetmenliğini yaptığı Doraemon: Taş Devri Macerası (Doraemon : Nobita and the Birth of Japan)  22 Temmuz 2016 tarihinde vizyona giriyor.

Ne okulda ne de evde aradığı huzuru bulamayan Nobita sonunda evden kaçmaya karar verir. Nobita’nın yakın arkadaşları Gian, Shizuka ve Suneo’nun da evden kaçmak için kendilerince geçerli sebepleri vardır. Ancak nereye gideceklerine bir türlü karar veremezler. Çünkü artık günümüzde bütün toprakların bir sahibi vardır. Doraemon’u da yanlarına alan arkadaşlar zamanda bir yolculuğa çıkarak 70.000 yıl öncesine giderler. Yani çok çok az insanın yaşadığı, yeryüzündeki toprakların henüz kimsenin olmadığı zamanlara…

Ancak Taş devrinde de her şey yolunda değildir. Köyde yaşayan Işık Klanı’nın başı korkunç Gigazombi’yle derttedir. Kahramanlarımız Doraemon’un yardımıyla taş devrinde barışı sağlayıp Işık Klanını korkunç Gigazombi’den kurtarmak üzere kolları sıvarlar.

Bakalım kahramanımız Doraemon, Nobita ve arkadaşlarına bu sefer de yardımcı olmayı başarabilecek mi?

Bu neşeli filmde Nobita’nın sevimli hayvan dostları Pega, Guri, Dorako ile tanışacak heyecan ve kahkaha dolu bir macera yaşayacaksınız.

https://youtu.be/aPtam_mNZdA