16.05.2018

Edward Scissorhands / İzlemek İçin 3 Neden

Her şeyin kifayetsiz kaldığı bugünler, biraz nefes alıp uzaklaşmak için, yeni bir şeylere sarılmak yerine eski bir dostun elini tutmak daha iyi geliyor insana.

Şimdiye kadar tanışmamış olanlar için de nazik ve güzel kalpli Edward ile karşılaşmak kesinlikle iyi gelecek.

Edward.... Film boyu sadece 169 kelime konuşan bu soluk benizli, Robert Smith saçlı, kocaman bıçak parmaklı, sıska ve garip çocuk; güzel kalbi, garip halleri ve sakar duruşu ile kalbinizi fethedecek. Rol için önce Tom Cruise, Jim Carrey, Robert Downey Jr. ve hatta Michael Jackson’ın bile düşünüldüğü söylenir.. Ama ben Johnny Depp’ten başka bir Edward kesinlikle hayal edemiyorum.

Edward…. Film boyu sadece 169 kelime konuşan bu soluk benizli, Robert Smith saçlı, kocaman bıçak parmaklı, sıska ve garip çocuk; güzel kalbi, garip halleri ve sakar duruşu ile kalbinizi fethedecek. Rol için önce Tom Cruise, Jim Carrey, Robert Downey Jr. ve hatta Michael Jackson’ın bile düşünüldüğü söylenir.. Ama ben Johnny Depp’ten başka bir Edward kesinlikle hayal edemiyorum.

 

Tim Burton, filmin müziklerini öncelikle The Cure grubunun solisti -ve Edward’ın deli saçlarını da ilham aldığı- Robert Smith’e teklif etse de, Smith albüm çalışmalarından dolayı teklifi reddetmiş ve görevi Danny Elfman devralmıştır.. ve iyi ki de almış çünkü ortaya Burton’ın da itirafıyla en favori film müzikleri çıkmıştır. Gerçekten nefis ve masalsıdır bu filmin müzikleri...

Tim Burton, filmin müziklerini öncelikle The Cure grubunun solisti -ve Edward’ın deli saçlarını da ilham aldığı- Robert Smith’e teklif etse de, Smith albüm çalışmalarından dolayı teklifi reddetmiş ve görevi Danny Elfman devralmıştır.. ve iyi ki de almış çünkü ortaya Burton’ın da itirafıyla en favori film müzikleri çıkmıştır. Gerçekten nefis ve masalsıdır bu filmin müzikleri…

 

Bir kuple…

 

... ve sırf bu kar sahnesi için bile Edward Scissorhands tekrar ve tekrar seyredilir...

… ve sırf bu kar sahnesi için bile Edward Scissorhands tekrar ve tekrar seyredilir…

 

İyi seyirler…