09.06.2019

Gelmiş Geçmiş En Kötü Dizi Finalleri

5. Weeds

Birisi sanki “Hadi insanların çok sevdiği bu diziyi büyük bir zaman atlaması yaparak, boşlukları doldurmadan paketleyip bitirelim” demiş. Bu kişi her kimse kafası çok iyiymiş.

4. House

Lisa Edelstein iyi ki son sezon gelmeden kaçıp gitmişsin diziden çünkü böylece House’un Thirteen’den Kutner’a kadar gördüğü halüsinasyonlara, hapishaneden kaçmak için ölmüş numarası yapmasına ve motosikletiyle gün batımına yol almasına şahit olmadın. Akıllı kızsın.

3. Seinfeld

Her ne kadar final Soup Nazi ve Bubble Boy gibi klasik karakterleri barındırsa da bu muhteşem komediye hiç yakışmadı. Jerry, Elaine, George ve Kramer’in İyi Vatandaş Yasası’nı (Good Samaritan Law) çiğnedikleri için hapse atılmalarına dek geçen süre zaten yıllardır içeride yatıyorlarmış hissiyle eş değerdi.

2. House of Cards

Belki de Kevin Spacey aradan çıkınca dizi de uzatmaları oynamayıp bitirilmeliydi. Zira final bölümü evlere şenlikti. Bunun bir nedeni de saçma sapan bir şekilde Claire’in Doug’ı bıçaklayarak öldürmesiydi. Hem de Oval Ofis’te!

1. Dexter

En sevilen seri katil dizisinin sonunu da “ölümüne” seveceğimizi düşünüyorduk ama biz seyirciere layık gördüğü ölüm en kötüsünden oldu. Peki ne oldu? Michael C. Hall’un intihara meyilli karakteri ölmüş numarası yaptı ve hayatına isimsiz bir oduncu (!) olarak devam etmeye karar verdi. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?!

123