02.06.2016

Harry Potter And The Cursed Child ‘dan İlk Haberler

harry ginny albus

Yedi kitap olarak yayınlanan En Çok Satan kitaplar serisi Harry Potter’ın sekizinci kısmı olarak planlanan ve tiyatro prodüksiyonu olacak olan Harry Potter And The Cursed Child , gelecek ay içinde Londra’da perde açmaya hazırlanıyor. Potter hayranlarının vaz geçilmez sitesi “Pottermore” oyundan ilk görseleri yayınladı. Potter ve Weasley aile fertlerini oynayan aktörler de böylece basına tanıtılmış oldu İlk fotoğraf Harry, Ginny ve Albus’u gösterirken, ikinci fotoğrafda Ron, Hermione ve kızları Rose’u görüyoruz.

The Cursed Child , son kitabın bittiği zamandan 19 yıl sonrasına gidiyor. Potter ve Granger-Weasley aileleri mutlu mesut bir hayat sürmektedir artık. Fakat, genç Albus Severus Potter (Sam Clemmett)’ın Hogwarts’a başlaması ile birlikte geçmişin layları ve efsaneleri tekrar gündeme gelmeye başlamıştır.

ron hermione rose

Jamie Parker, Harry rolünde olacak. ginny rolünü ise Poppy Miller oynuyor. Ron (Paul Thornley) ve Hermione (Noma Dumezweni) ise, filmden farklı özelliklere sahip aktörlerce canlandırılacak. Rowling’in yazdığı hikayeyi sahneye uyarlayan isim ise, Jack Thorne.