24.08.2017

Senin Adın (Kimi No Na Wa – Your Name)

Makoto Shinkai’nin yönettiği Senin Adın (Kimi No Na Wa – Your Name) filminin seslendirme kadrosunda Ryunosuke Kamiki, Mone Kamishiraishi, Ryo Narita ile Aoi Yuki yer alıyor.

Senin Adın (Kimi No Na Wa )  25 Ağustos 2017’de vizyonda!

Japon sinemasının en girişken anime yönetmenlerinden, Mamoru Hosoda’nın veliahtı ilan edilen Makoto Shinkai Senin Adın’da, Masayoshi Tanaka ile işbirliğine gidiyor. İkiliye animasyon yönetmeni olarak, “Ruhların Kaçışı” dahil birçok Studio Ghibli filminde çalışan Masashi Ando da eşlik ediyor. Özgün stilleri ve müzikleriyle kendi hayran kitlelerini oluşturan rock grubu “Radwimps” ise filmin müziklerini yapıyor. Farklı dünyalarda yaşayan iki insanın arasındaki “uzaklık”… Shinkai, bu hikayeyi heyecan verici bir sinemasal güzellikte ve ölçekte anlatıyor.

Şimdiden modern klasikler arasına giren Senin Adın yepyeni bir animasyon deneyim Taki, kötü bir rüyadan uyandığı bir sabah kendini yabancısı olduğu bir odada, ona ait olmayan bir bedende bulur: Bir kızın bedeninde! İlk gençlik yıllarını yaşayan Mitsuha ise şehirlerden uzak bir kasaba olan Itomori’de yaşamaktan sıkılmıştır. Tanrı’ya, “Lütfen beni bir sonraki hayatımda Tokyolu yakışıklı bir oğlan yap!” diye yalvarır. Ertesi sabaha liseli bir oğlan olarak uyanır. Diğer insanlardan edindiği bilgilerle kimin bedenine girdiğini öğrenir. Adı, Taki’dir. İkisi yer değiştirmişlerdir! Bir sonraki gün uyandıklarında ise kendilerini yine kendi bedenlerinde bulurlar. Ama ruhları sık sık yer değiştirmeye başlar. Birbirlerine yabancı Taki ve Mitsuha, birbirlerine kısa notlar bırakarak iletişim kurmanın yolunu bulur. Üstesinden geldikleri her engelle aralarındaki bağ daha güçlenir ve romantik bir şeye dönüşür. Bu yer değiştirmeler ansızın kesildiğinde ikilinin birbirlerini arayıp bulmaktan başka çaresi kalmayacaktır.