11.08.2017

Kısa Film: Wasp

Müthiş Bir Aile Draması

Andrea Arnold, kariyerinin çok başındayken Oscar heykelciğini kucaklamasını sağlayan kısa filmi Wasp’ta tüm filmlerine nüveler bırakacağı mevzuya eğilmektedir. Arnold’un Fish Tank ve American Honey filmlerinin ayrılmaz parçalarından olan çocuklarını yokluk içerisinde tek başına büyütmeye çalışan anne ve perişan durumdaki çocuklar, Arnold filminde ilk kez burada arzı endam ediyorlar.

Dört çocukla bir başına kalakalmış gencecik ve hayatını yaşama isteğiyle yanıp tutuşan anne, aç çocuklar ve yine olmazsa olmaz uçuşan bir hayvan ya da böcek… Bu üçü üzerinden mükemmel bir ustalıkla yoğurduğu hikâyeden öylesine etkileyici, öylesine tüyler ürpertici bir seyir çıkıyor ki ortaya… Adeta kısa film ile orta metraj arasında olan kısıtlı sürede, sanki saatlerce süren ve enfes lezzetlerle son bulmuş bir doyum keyfi veren Wasp, aldığı ödülü sonuna kadar hak eden kusursuz bir yapım.

Çocuk oyuncuların başarısından, karakterlerin birbiri ile ilişkisinden ve elbette yüreğimize dokunan, içimizi cız ettiren hikâyesiyle izlenmesi gereken bu filme müthiş bir aile draması demek emin olun abartı olmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=5VEwcAAJ-LE