30.01.2020

Sefiller (Les Miserables)

Ladj Ly’nin yönettiği Sefiller (Les Miserables) filminin oyuncu kadrosunda Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga ile Issa Perica yer alıyor.

Sefiller (Les Miserables), 31 Ocak 2020’de vizyonda!

2019 Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü’nü kazanan ve ayakta alkışlanan Sefiller (Les Mısérables),  aynı adlı kısa filmiyle Cesar’a aday olan Ladj Ly’nin ilk uzun filmi. Victor Hugo’nun ölümsüz eseri “Sefiller” için seçtiği Paris banliyösüne giden yönetmen, o dönemden bugüne, geçen 150 yılda gençlerin öfkesinde hiçbir değişiklik olmadığını gösteriyor. 2020 Altın Küre Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film Adayı olan yapım, Fransa’nın adayı olarak En İyi Uluslararası Film dalında Oscar kısa listeye seçildi.

Stéphane, Paris banliyönlerinden Montfermeil’deki Suçla Mücadele Timi’ne yeni katılmıştır. Ekibin deneyimli üyelerinden Chris ve Gwada ile birlikte çıktığı devriyelerde mahalledeki çeteler arasındaki gerginliği fark eder. Bir tutuklama esnasında olay kontrollerinden çıkar ve bu sırada farkında olmadan bir drone tarafından çekilirler. Artık Stéphane ve ekibi gittikçe büyüyen bu gerginliğin bir parçasıdır.