07.11.2019

Pavarotti Efsanesi (Pavarotti)

Ron Howard’ın yönettiği Pavarotti Efsanesi filminin kadrosunda Luciano Pavarotti, Spike Lee, Princess Diana ile Bono yer alıyor.

Pavarotti Efsanesi, 08 Kasım 2019’da vizyonda!

Albümleri rekorlar kırarak dünya genelinde 100 milyondan fazla satan, ünü kıtaları ve okyanusları aşan ünlü tenorun sıradışı hayatını, nasıl efsane bir isim haline geldiğini Akıl Oyunları, Da Vinci Şifresi ve Han Solo filmlerinin Oscar’lı yönetmeni Ron Howard’ın merceğinden izliyoruz.

Opera, 1990 İtalya Dünya Kupası esnasında tüm dünyanın sanatı haline gelmişti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de şüphesiz ki, ‘Nessun Dorma’yı seslendirip dünya kupası resmi şarkısı haline getirmeyi başaran sanatçıydı. Placido Domingo ve Jose Carreras ile seslendirdiği eseri canlı yayında tam olarak 1.4 milyar insan izlemişti.

Yönetmen Ron Howard, sanatçının hikâyesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere sunuyor. Sanatçının aile arşivleri, yayımlanmamış parçalar ve anlatılmamış hikâyeler ile bizlere zamanda bir yolculuk, ünlü tenor ile bir dünya turu ve görünenin ötesine bakma şansı veriyor.