16.06.2016

Robinson Crusoe

Vincent Kesteloot ile Ben Stassen’nin yönetmenliğini yaptığı, seslendirme kadrosunda Yekta Kopan, Buğra Gülsoy ile Aylin Tezel’in yer aldığı animasyon film Robinson Crusoe 17 Haziran 2016 tarihinde vizyona giriyor.

Tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından biri olan Robinson Crusoe, hem çocukları hem de yetişkinleri çok eğlendirecek, üç boyutlu bir animasyon olarak 17 Haziran’da karaya vuruyor. Dev bir bütçeyle çekilen film, çok bilinen ama yepyeni bir öyküyü yepyeni karakterlerle anlatıyor.

Daniel Defoe’nun hiç eskimeyen klasiği, ilk kez üç boyutlu bir animasyon türünde sinemaya uyarlanıyor. “Buz Devri” ve “Madagascar” gibi filmlerin izinden giden Robinson Crusoe‘da ıssız, tropik bir adaya düşen kahramanımız burada yepyeni arkadaşlarla tanışacak.

Kahraman kaşif Robinson Crusoe, gemisi batınca tek başına bir adaya düşer. Fakat adada pek çok hayvan türü yaşamaktadır; yani Robinson aslında pek de “tek başına” değildir. Bu adada yaşayan ve daha önce hiç insanla karşılaşmamış olan hayvanlar için ise bu ilginç tür -yani insan- karada yürüyen bir deniz canavarıdır. Robinson kendine yeni bir hayat kurarken adanın sakinleriyle güzel bir dostluk kuracaktır. Ve dünyanın en meşhur, en sevilen hikayesini bu kez keyifli ve eğlenceli bir başka açıdan, hayvanların gözünden izlemeye başlarız.

robinson crusoe