19.04.2018

Sadakatsizler

Les Infidéles (Sadakatsizler) – 2012

Sekiz farklı yönetmen / oyuncu – yönetmen tarafından kotarılan Les Infidéles (Sadakatsizler) Jean Dujardin ve Gilles Lellouche tarafından canlandırıan lokomotif tiplemeler aracılığıyla birbirine eklemlenen kısa film ve hatta skeçlerden oluşuyor

Bölümlerin birçoğunda yer alan Jean Dujardin ve Gilles Lellouche filmi sırtlayan oyuncular. Büründükleri her tiplemeye nefes alan, yaşayan bir nitelik kazandırmalarının yanı sıra en absürd görünen yerlerde bile inandırıcılıklarından bir şey kaybetmiyorlar. Özellikle Jean Dujardin, Lellouche’a göre çok daha farklı kimliklere bürünebilmeyi başarmış.

Film hakkında pek bir bilgiye sahip değilken bile Dujardin’in beden dilini çok iyi kullanan bir aktör olduğunu bilmek ve onun jest ve mimikleriyle bir komedi filminde neler yapabileceğine dair düşüncelerimi boş çıkarmadı diyebilirim. Sadece komik anlarda değil, trajikomik ve dramatik anlarda da inandırıcılığını yitirmeyen ve her bölümde büründüğü yeni tiplemeye bizi inandırabilen bir performansı var Dujardin’in ve bu övgüye değer.